Kroplówki

Kroplówka w domu pacjenta

Więcej

Cewnikowanie
pęcherza

Założenie, wymiana lub usunięcie cewnika urologicznego

Więcej

Zastrzyki

Zastrzyki w domu

Więcej

Zdejmowanie
szwów

Usuwanie szwów w domu pacjenta

Więcej

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Pobieranie krwi w domu

Pobieranie krwi w domu pacjenta

Pacjentom Pogotowia Pielęgniarskiego udostępniamy możliwość pobrania krwi w miejscu wezwania np. w domu. Nasza pielęgniarka przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres na terenie Gdyni, Gdańska lub Sopotu i za pomocą igły i strzykawki lub systemu próżniowego pobierze krew do badań diagnostycznych. Dodatkowo próbki krwi możemy dostarczyć do laboratorium analitycznego i poinformować pacjenta o rezultatach przeprowadzonych analiz. Zabieg poboru krwi przeprowadzany jest z zachowaniem standardów ambulatoryjnych, w oparciu o jednorazowy sprzęt renomowanych producentów. Przed pobraniem krwi pielęgniarka informuje o przebiegu zaplanowanej procedury i odpowiada na pytania pacjenta. Skorzystanie z usług pielęgniarki domowej minimalizuje stres związany z wizytą w przychodni, na pogotowiu czy w szpitalu oraz pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na podróże i stanie w kolejkach. Pobieranie krwi w warunkach domowych polecamy szczególnie osobom starszym, zapracowanym, dzieciom oraz tym, którzy mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Mamy duże doświadczenie w pobieraniu krwi od niemowląt oraz pacjentów nowotworowych. Zalety domowego pobierania krwi dostrzegą również osoby ceniące komfort.

Cena usługi
Pobranie krwi do badań diagnostycznych 50 zł
Transport krwi do laboratorium 50 zł
Pobranie krwi do zabiegu (np. PRP, PRF) 150 zł

Jak przygotować się do badania krwi?

  • Pacjent powinien pozostawać na czczo, tzn. nie jeść przez minimum 12 godzin przed badaniem krwi.
  • Jeżeli to możliwe to nie należy przyjmować leków przed pobraniem krwi (skonsultować z lekarzem).
  • Unikać wysiłku fizycznego przed oddaniem krwi.

Jakie są najpopularniejsze badania krwi?

Najczęściej wykonywane są badania profilaktyczne, czyli takie, które pomagają zapobiegać występowaniu chorób lub diagnozować przed wystąpieniem objawów klinicznych. Wczesne rozpoznanie choroby zazwyczaj związane jest z lepszym rokowaniem dla pacjenta.

Powszechnym testem krwi jest ocena jej morfologii, która informuje o poziomie białych i czerwonych krwinek. Na podstawie tego badania można zdiagnozować np.: stan zapalny, początek anemii, wykluczyć ryzyko choroby zakrzepowo- zatorowej. Po analizie wyników morfologii, lekarz może podjąć decyzję np. o suplementacji żelza, witaminy B12 lub terapii antykoagulantami.

Inne często wykonywane, informatywne badania to np.: próby wątrobowe, lipidogram, oznaczanie poziomu kreatyniny i glukozy. Profilaktyczna ocena poziomu AST, ALT, GGTP i bilirubiny pozwala na rozpoznanie utajonego postępu marskości wątroby. Badanie poziomu glukozy i lipidów mogą pomóc zdiagnozować i zatrzymać rozwój odpowiednio cukrzycy i miażdżycy.

Pobieranie krwi do zabiegów w gabinecie

Oferujemy Państwu możliwość pobrania krwi do zabiegów medycyny regeneracyjnej i estetycznej. Nasza pielęgniarka może dojechać do dowolnego gabinetu w Trójmieście. Najczęściej pomagamy stomatologom, ortopedom i dermatologom. W ramach usługi możemy pobrać krew i przygotować autologiczny preparat krwiopochodny zgodnie z protokołem producenta.

Osocze bogatopłytkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP, ang. platelet- rich plasma) opiera się na fizjologicznym potencjale płytek krwi (trombocyty), które zawiadują zawansowanym ewolucyjnie procesem naprawy uszkodzonych tkanek. Osocze bogatopłytkowe to autologiczny koncentrat białych krwinek (leukocyty i płytki) uzyskiwany z krwi obwodowej pacjenta. Rewitalizacyjne właściwości PRP związane są z białkowymi czynnikami wzrostu (np. TGF- β1) i przeciwzapalnymi (np. IL1- Ra) zawartymi w płytkach krwi. PRP znajduje coraz szersze zastosowanie ciesząc się rosnącym zainteresowaniem. Zalety PRP wykorzystywane są głównie do leczenia urazów, w niemal wszystkich gałęziach chirurgii a także dermatologii i medycynie etyczniej.

 

Preparatyka osocza bogatopłykowego jest bardzo zróżnicowana, brakuje standaryzacji. W uproszczeniu można przyjąć, że PRP otrzymuje się poprzez odwirowanie krwi pobranej na antykoagulant.

Pobieranie krwi do badań klinicznych

Ośrodkom prowadzącym badania kliniczne proponujemy współpracę w zakresie:

  • Pobór próbek krwi od pacjentów na terenie województwa pomorskiego. Do zabiegu możemy wykorzystać probówki i materiały jednorazowe dostarczone przez partnera kierującego badaniem.
  • Dostarczenie, wysyłka próbek do wskazanego laboratorium.
  • Przygotowanie dokumentacji medycznej zgodnie z wytycznymi.

Chętnie dopasujemy ofertę do indywidulanych wymagań badania klinicznego.