Kroplówki

Kroplówka w domu pacjenta

Więcej

Cewnikowanie
pęcherza

Założenie, wymiana lub usunięcie cewnika urologicznego

Więcej

Zastrzyki

Zastrzyki w domu

Więcej

Zdejmowanie
szwów

Usuwanie szwów w domu pacjenta

Więcej

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Odtrucie alkoholowe

Co to jest kac i na czym polega?

Kac (veisalgia, zatrucie alkoholem) to zespół objawów, spośród których najczęstsze to: złe samopoczucie, apatia, ból głowy, pragnienie, nudności, brak łaknienia, zaburzenia pracy serca i drgawki. Bezpośredni mechanizm odpowiedzialny za wywołanie wymienionych objawów nie jest jasny. Alkohol wpływa na wiele szlaków metabolicznych, dlatego występowanie kaca może wynikać ze złożenia kilku czynników, z których prawdopodobnie najistotniejsze to odwodnienie (zahamowanie działania wazopresyny), hipoglikemia i zatrucie aldehydem octowym. Kobiety zazwyczaj są bardziej podatne na działanie alkoholu, ich organizm z reguły charakteryzuje się większą zawartością tkanki tłuszczowej, a zatem mają w ciele miej wody niż mężczyźni. Uboższy rezerwuar wody i wnikająca z tego większa podatność na zaburzenia gospodarki wodnoelektrolitowej mogą być odpowiedzialne za podwyższoną wrażliwość kobiet na alkohol w stosunku do mężczyzn.

Kroplówka na kaca

Jednym ze sposobów na złagodzenie skutków zatrucia etanolem zawartym w napojach alkoholowych i przyśpieszenie rekonwalescencji jest podanie kroplówki zawierającej np. elektrolity, glukozę, witaminę C . Infuzja może zawierać również insulinę oraz leki przeciwbólowe, przeciwymiotne lub uspokajające. Skuteczność terapii zależy od indywidualnych predyspozycji i stanu chorego, a w niektórych przypadkach podanie kroplówki może wymagać zlecenia lekarza. Opisana metoda nie jest sposobem na walkę z uzależnieniem. Główne zalety kroplówki na kaca to:

 • Nawodnienie
 • Przyśpieszenie wydalania toksyn
 • Zastrzyk energii
 • Zmniejszenie stresu
 • Przyspieszenie powrotu do sił
 • Ułatwienie zasypiania
 • Uspokojenie emocji

Możesz nam zaufać!

Doskonałe pielęgniarki

Empatyczny personel z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Szybki dojazd do pacjenta

Bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę domową w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Bez wychodzenia z domu

Ty zostań w domu. My przyjedziemy do Ciebie. Twoja wygoda jest naszym priorytetem.

Bezpieczeństwo


Zabieg poprzedzony jest wywiadem i badaniem. Zachowujemy standardy ambulatoryjne.

Cena

Składnik Cena usługi
Do 500 ml
Do 1000 ml
Do 1500 ml

Odtrucie alkoholowe czy kroplówka na kaca?

Kroplówka na kaca i odtrucie alkoholowe (detoks, detox) to zasadniczo rzecz ujmując bardzo podobne usługi. Główna różnica w stosowaniu tych zwrotów wynika z informacji na temat stanu zdrowia pacjenta, które zbierane są podczas wywiadu. O kroplówce na kaca zazwyczaj mówimy w przypadku osób, które incydentalnie zatruły się alkoholem. Termin drucie alkoholowe najczęściej stosujemy w przypadkach związanych z nadmierną konsumpcją alkoholu i pozostawaniem w stanie upojenia przez dłuższy czas (tzw. ciąg alkoholowy). Do zminimalizowania objawów kaca u osób, które jednorazowo zatruły się alkoholem spożytym w nadmiernej ilości np. do kolacji dzień wcześniej przeważnie wystarczy jedna sesja kroplówek. W przypadku osób, które pozostawały w ciągu alkoholowym konieczne może być zastosowanie kilku sesji kroplówek- w zależności od nasilenia objawów. Terapia dożylna stosowana w przypadku osób uzależnionych ma na celu złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego oraz ułatwienie przerwania ciągu alkoholowego.

Detoks alkoholowy w domu

Wybierając terapię w domu zyskujesz między innymi:

 • Wygodę
 • Oszczędność czasu
 • Gwarancję dyskrecji
 • Pełną atencję personelu