Kroplówki

Kroplówka w domu pacjenta

Więcej

Cewnikowanie
pęcherza

Założenie, wymiana lub usunięcie cewnika urologicznego

Więcej

Zastrzyki

Zastrzyki w domu

Więcej

Zdejmowanie
szwów

Usuwanie szwów w domu pacjenta

Więcej

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Badanie fizykalne

Czym są badania fizykalne?

Choć nazwa wydawać się może dosyć trudna, badanie fizykalne jest najczęściej przeprowadzanym badaniem w polskich przychodniach i szpitalach. Odczuwając objawy choroby lub mając utrzymujące się od dłuższego czasu problemy zdrowotne, pacjent udaje się zazwyczaj do lekarza internisty. Tam zostaje przeprowadzona podstawowa część badania, jednak jedna z wielu, gdyż polega wyłącznie na zdiagnozowaniu objawów. Najczęściej dotyczą one prawidłowego lub nieprawidłowego działania funkcji struktur anatomicznych. Taka metoda pozwala na określenie, czy dane narządy są sprawne oraz jaka może być przyczyna dolegliwości zdrowotnych pacjenta. Wynik takiego badania jest zazwyczaj pisemny i pozwala określić dalsze etapy leczenia. Na tym początkowym etapie, aby zredukować boleści bądź inne objawy, przypisywane są lekarstwa, które mają na celu pomóc osobie chorej. Tak więc badania fizykalne polegają na czterech elementach takich jak: omacywanie, opukiwanie, ostukiwanie oraz osłuchiwanie.

Badanie fizykalne wykonane przez Pogotowie Pielęgniarskie

Wiedząc już, czym jest badanie fizykalne, wytłumaczymy, na czym polegają usługi wykonywane przez sprawdzoną firmę Pogotowie Pielęgniarskie działającą na terenie Trójmiasta. Czynności dotyczące przeprowadzania badań fizykalnych podczas domowych wizyt wykonują wykształcone pielęgniarki, których głównym zadaniem jest zdiagnozowanie objawów, a także pomoc potrzebującym pacjentom, czyli przypisanie odpowiednich leków bez recepty oraz tych na receptę, na których wypis mają uprawnienia.

Kiedy skorzystać z usług Pogotowia Pielęgniarskiego?

Z usług naszej firmy skorzystać może każdy bez względu na wiek, wykrytą chorobę oraz dolegliwości. Naszym celem jest pomoc wszystkim potrzebującym i złagodzenie bólu pacjenta. Badania fizykalne wykonywane przez Pogotowie Pielęgniarskie polegają między innymi na:

  • podawaniu dożylnie zastrzyków przy wcześniejszym rozpoznaniu przez lekarzy choroby, na przykład zapalenia płuc,
  • dodatkowe osłuchiwanie pacjenta, podawanie dodatkowych lekarstw, które pomogą złagodzić ból,
  • podłączanie różnego rodzaju kroplówek w zależności od dolegliwości, z jakimi boryka się nasz pacjent,
  • zdiagnozowanie choroby i przypisanie oraz podanie leków pomagających wyleczyć chorego.

Na dobrą sprawę z Pogotowia Pielęgniarskiego powinien skorzystać każdy pacjent, który boryka się z bólem, z którym czasem ciężko wytrzymać. Firma działająca na terenie całego Trójmiasta oferuje pomoc 24 godziny na dobę w 365 dni w ciągu roku, dlatego, gdy tylko potrzebujesz nagłej pomocy, możesz nam zaufać.

Czym jest Pogotowie Pielęgniarskie?

Pogotowie Pielęgniarskie zajmuje się świadczeniem usług opiekuńczych i pielęgniarskich w domu pacjenta, pomagając w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Profesjonalna opieka medyczna zapewnia pomoc w zapobieganiu objawom wielu chorób, diagnozowaniu dolegliwości, pomocy podczas dotkliwych boleści czy innych problemów zdrowotnych. Nasze usługi wykonywane są na terenie Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Niezależnie od pory, jesteśmy w stanie natychmiastowo przyjechać do pacjenta, gdyż dyżurujemy 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w roku. Kierujemy się misją pomocy wszystkim potrzebującym pacjentom. Z naszej pomocy korzystają, zarówno dorośli, seniorzy, jak i dzieci. Jesteśmy sprawdzoną firmą, w której usługi wykonują specjaliści oraz wykształcone pielęgniarki, które pomogły już tysiącom pacjentom w całej Polsce. Zdajemy sobie sprawę, że wiele problemów zdrowotnych przychodzi nagle i niespodziewanie, dlatego też dbamy, aby w jak najszybszy sposób zapobiec narastającym i bolesnym objawom. Z uwagi na fakt, że w naszej firmie pracują wykształcone osoby oraz pielęgniarki z powołania, wykonywane przez nas usługi przebiegają pomyślnie i przyjemnie, a każdy nasz pacjent jest objęty profesjonalną opieką.