Kroplówki

Kroplówka w domu pacjenta

Więcej

Cewnikowanie
pęcherza

Założenie, wymiana lub usunięcie cewnika urologicznego

Więcej

Zastrzyki

Zastrzyki w domu

Więcej

Zdejmowanie
szwów

Usuwanie szwów w domu pacjenta

Więcej

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Transport medyczny

Transport sanitarny Gdańsk

Oferujemy krajowy i międzynarodowy transport medyczny drogą lądową lub powietrzną. Do państwa dyspozycji oddajemy doświadczonych ratowników medycznych, pielęgniarki i lekarzy, którzy, na co dzień pracują w jednostkach ratowniczych i na oddziałach intensywnej terapii. Dzięki wysokim kwalifikacjom i doświadczeniu naszego zespołu podejmujemy się transportu pacjentów w ciężkim stanie, a nasi klienci mogą mieć pewność, że choremu zapewniona została najlepsza opieka.

Świadczymy również śródmiejski transport sanitarny na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu np. pomiędzy miejscem zamieszkania a placówkami medycznymi – bez czekania, bez kolejek.

Bezpłatny i współfinansowany transport sanitarny

Darmowy transport sanitarny przysługuje pacjentom, którzy potrzebują natychmiastowego leczenia, ale ze względu na stan zdrowia nie mogą skorzystać z transportu publicznego. Bezpłatny transport sanitarny oferowany jest również w celu zachowania ciągłości leczenia. Chorym, którzy mają problemy w samodzielnym poruszaniu się, ale ich stan zdrowia nie wymaga pilnego leczenia mogą korzystać z odpłatnego lub częściowo refundowanego transportu medycznego. Refundacja na transport dla cierpiących na określone schorzenia wynosi 40% (tzw. transport współfinansowany). Żeby skorzystać z bezpłatnego lub refundowanego transportu sanitarnego musisz mieć skierowanie od lekarza reprezentującego publicznego ubezpieczyciela. Darmowy transport sanitarny ze środków publicznych realizowany jest do najbliższego ośrodka oferującego wymagane świadczenia medyczne.

Komercyjny wynajem karetki

Na wynajem karetki we własnym zakresie decydujemy się kiedy skorzystanie z transportu ze środków publicznych nie jest możliwe albo chcemy skrócić czas oczekiwania na usługę lub dostosować ją do własnych potrzeb.

Ile kosztuje prywatny transport medyczny

Komercyjne stawki za śródmiejski transport sanitarny dla osób chorych lub niepełnosprawnych zaczynają się od około 250 zł. Cena transportu medycznego zależy od tego czy pacjent będzie podróżował w dwie strony czy tylko w jedną. Śródmiejska podróż karetką w dwie strony (np. dom – szpital / przychodnia – dom) kosztuje 300 zł. Większość komercyjnych karetek pobiera również opłatę za oczekiwanie zespołu medycznego w wysokości około 50 zł za godzinę postoju. 

Cena transportu medycznego drogą lądową na obszarze całej Polski i Unii Europejskiej waha się w granicach 250 zł + 2,5 zł/km.

Podczas podróży komercyjna karetką osobie transportowanej towarzyszyć może bagaż i opiekun. Wyjątek stanowi sytuacja podczas, której przewożona jest osoba zarażona np. COVID-19 – wówczas transport medyczny realizowany jest z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.  

Lotniczy transport medyczny VIP

Lotniczy transport medyczny to kompleksowa usługa, która najczęściej obejmuje również transport pacjenta karetką z i na lotnisko w systemie bed to bed. Podróż lotniczym ambulansem to skrócenie czasu podróży i maksymalizacja komfortu chorego. 

Transport chorych i niepełnosprawnych drogą lotniczą podlega indywidualnej wycenie.

Transport medyczny dla pacjentów z COVID-19

Jeżeli czas oczekiwania na karetkę ze szpitala lub przychodni jest długi to możesz skorzystać z komercyjnej oferty transportu sanitarnego. Przewóz osób z podejrzeniem lub rozpoznaniem COVID-19 realizowany jest z zachowaniem reżimu sanitarnego, rodzina i przyjaciele nie mogą towarzyszyć choremu w podróży. 

W związku z transportem chorych objętych izolacją lub kwarantanną niektórzy przewoźnicy mogą naliczać opłatę covidową. Zespół medyczny transportujący pacjenta z koronawirusem musi korzystać ze specjalnych, jednorazowych skafandrów, które należy zutylizować. Karetka, która posłużyła do przewozu osoby zakażonej koronawirusem musi zostać zdezynfekowana.