Kroplówki

Kroplówka w domu pacjenta

Więcej

Cewnikowanie
pęcherza

Założenie, wymiana lub usunięcie cewnika urologicznego

Więcej

Zastrzyki

Zastrzyki w domu

Więcej

Zdejmowanie
szwów

Usuwanie szwów w domu pacjenta

Więcej

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Pomoc pielęgniarska w domu

Prywatne usługi pielęgniarskie

Naszą misją jest zwiększenie dostępności usług medycznych dla pacjentów z Trójmiasta. W miarę możliwości staramy się dojeżdżać z pomocą również do chorych spoza aglomeracji. Zapewniamy szybki kontakt i konsultację telefoniczną oraz krótki czas oczekiwania na wizytę domową w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie. Na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby pacjenta- jego dobro fizyczne i psychiczne.

Zastrzyki

Zastrzyk polega na wprowadzeniu roztworu (najczęściej leku) do tkanki (mięsień, żyła) za pomocą strzykawki z igłą lub wenflonu.

Nasza oferta obejmuje zastrzyki:

  • podskórne
  • śródskórne
  • domięśniowe
  • dożylne

Obsługujemy również wkłucia centralne i porty naczyniowe.

Więcej

Pobieranie krwi

Pobranie krwi odbywa się w domu pacjenta przy użyciu igły i strzykawki lub systemu próżniowego. Każdorazowo informujemy pacjenta o tym jak powinien przygotować się do pobrania (np.: pozostać na czczo), w zależności od wykonywanego badania. Nasza firma oferuje dowóz krwi do laboratorium diagnostycznego.

Więcej

Kroplówki

Wlew kroplowy polega na dożylnym przetoczeniu płynów przy pomocy wenflonu lub igły wprowadzonych do żyły. Pielęgniarka pozostaje przy pacjencie przez cały czas trwania infuzji.

Więcej

Zdejmowanie szwów

Oferujemy bezbolesne zdejmowanie wszystkich rodzajów szwów, min.: węzełkowych, materacowych pionowych i poziomych oraz mechanicznych.

Więcej

Założenie sondy żołądkowej

Sonda (zgłębnik żołądkowy) – zakładana jest do żołądka (przez nos) w celu podaży pokarmu oraz płynów pacjentom, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjmować ich doustnie. Stosujemy miejscowe znieczulenie podczas zakładania zgłębnika w celu zminimalizowania dolegliwości bólowych. Oferujemy również wymianę sondy na nową.

Więcej

Cewnikowanie pęcherza moczowego

Cewnikowanie polega na wprowadzeniu do cewki moczowej, a następnie do pęcherza moczowego rurki z tworzywa sztucznego, w celu odprowadzenia moczu. Cewnik stosuje się w sytuacjach, kiedy utrudniony jest naturalny odpływ moczu. Oferujemy cewnikowanie kobiet oraz mężczyzn.

Więcej

Leczenie ran przewlekłych

Nasza oferta obejmuje zmiany opatrunków na:

  • ranach pooperacyjnych
  • odleżynach
  • owrzodzeniach kończyn dolnych
  • stopie cukrzycowej

W leczeniu ran wykorzystujemy opatrunki, które działają w oparciu o nowoczesne technologie.

Więcej

Respiratoroterapia

Opiekujemy się pacjentami wentylowanymi mechanicznie w środowisku domowym.

Więcej

Pielęgnacja Peg’a

Peg (przezskórna endoskopowa gastrostomia) stosowana jest w celu odżywiania pacjentów, którzy nie mogą przyjmować pokarmów doustnie. W zakresie pielęgnacji Peg’a oferujemy zmianę opatrunku wokół stomii, pomoc w karmieniu chorego oraz ocenę stanu skóry w miejscu wprowadzenia drenu. Każdorazowo wykonujemy kontrolę drożności Peg’a jak również sprawdzamy stopień wypełnienia balona uszczelniającego.

Więcej

Pielęgnacja stomii

Nasza oferta obejmuje opiekę nad pacjentem z wyłonioną stomią wydalniczą. Oferujemy pielęgnację skóry chorego wokół stomii, wymianę worków stomijnych oraz ocenę samej stomii pod kątem nieprawidłowości.

Więcej

Lewatywa

Lewatywa polega na wlewaniu przez odbyt pacjenta płynu do jelita grubego w celu usunięcia mas kałowych. Najczęściej stosowana jest w leczeniu zaparć. Zabieg wykonywany jest bezboleśnie.

Więcej

Stawianie baniek

Bańki stosowane są najczęściej w zapaleniach układu oddechowego. Zabieg polega na przyłożeniu około 20 rozgrzanych baniek na plecy, boki lub na przednią część klatki piersiowej pacjenta i wytworzeniu podciśnienia. Po wykonanym zabiegu chory powinien pozostać w domu („wygrzać się”) przez okres około 24h.

Więcej

Dyżury pielęgniarskie

W trakcie dyżuru pielęgniarskiego wykonywane są wszystkie czynności podyktowane stanem pacjenta, np.: toaleta całego ciała, zmiana opatrunków, pomoc w karmieniu, pomoc w poruszaniu się, pomoc w ubieraniu itp.

Więcej

Opieka długoterminowa i paliatywna

Pielęgnacja nieuleczalnie chorych, którzy znajdują się w terminalnej fazie choroby. Opieka nacelowana jest głównie na poprawę jakości życia chorego oraz łagodzenie bólu i wsparcie psychiczne.

Więcej

Toaleta chorego

Opieka nad pacjentami leżącymi polega na pielęgnacji całego ciała. Wykonujemy toaletę w łóżku chorego z zastosowaniem gumowych, wodoodpornych mat. Dodatkowo oceniamy ryzyko rozwoju odleżyn u takiego pacjenta i dobieramy odpowiedni środek do pielęgnacji skóry.

Więcej

Edukacja zdrowotna

Nasza firma oferuje poradnictwo w zakresie opieki i pielęgnacji pacjenta niezależnie od jego stanu. Pielęgniarka przyjedzie i nauczy rodzinę/bliskich chorego prawidłowych zachowań, które z pewnością ułatwią codzienne funkcjonowanie i podniosą poziom opieki.

Więcej

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Łóżka, materace, wózki inwalidzkie, chodziki, balkoniki, kule, bieżnie, ssaki.

Więcej

Wizyty patronażowe

Podczas wizyty położna ocenia ogólny stan zdrowia dziecka i matki, odpowiadana na pytania rodziców, udziela porad, pokazuje jak zajmować się dzieckiem, pomaga w karmieniu niemowlaka.

Więcej

Pielęgniarka środowiskowa

Całodobowe świadczenia zdrowotne pielęgniarki środowiskowej.

Więcej

Transport medyczny

Transport medyczny na terenie Trójmiasta, Polski i Unii Europejskiej.

Więcej

Badanie fizykalne

Podczas wizyty możemy przeprowadzić badanie fizykalne pacjenta, które polega na pomiarze podstawowych parametrów życiowych (ciśnienie tętnicze, poziom glikemii, wysycenie krwi tlenem), osłuchaniu serca, płuc, jamy brzusznej.

Więcej

Wystawianie recept

Podczas wizyty domowej możemy wypisać E- receptę.

Więcej

Założenie wenflonu

Zakładamy wenflony (kaniule) pacjentom w miejscu wezwania. Kateter może być później wykorzystany np. do podłączania kroplówek. Wykonujemy wkłucia nawet u dzieci i pacjentów z kruchymi żyłami np. po chemioterapii.

Więcej

Żywienie pozajelitowe

Nasza oferta obejmuje podłączanie oraz przygotowanie (w domu pacjenta) żywienia pozajelitowego. Usługa obejmuje również ocenę miejsca wkłucia cewnika naczyniowego pod względem infekcji oraz zmianę opatrunku.

Więcej

Pielęgniarka do firmy

Pielęgniarka do firmy opis

Więcej

Domowe usługi pielęgniarskie

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Świadczymy pełen zakres usług pielęgniarskich w domu pacjenta oraz zapewnia obsługę medyczną w zakładach pracy i przedszkolach. Działamy na terenie Trójmiasta i jego okolic- pielęgniarka przyjedzie pod wskazany adres na terenie Gdańska, Gdyni lub Sopotu w najbardziej dogodnym dla Pacjenta terminie. Dyżurujemy 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku- także w święta i dni wolne od pracy (24/7). Do Państwa dyspozycji oddajemy wysoko wykwalifikowane pielęgniarki, które na co dzień pracują w środowisku ambulatoryjnym, dzięki temu możemy zagwarantować najwyższy standard świadczonych przez nas usług medycznych. W naszej ofercie znajdują się zarówno doraźne wizyty pielęgniarskie jak i dyżury przy łóżku pacjenta (opieka długoterminowa i paliatywna). Naszym pacjentom oferujemy również możliwość wypożyczenia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Pogotowie Pielęgniarskie umożliwia Państwu szybki i nieskomplikowany dostęp do szerokiego wachlarza usług medycznych bez konieczności wychodzenia z domu ani stania w kolejkach. Oferowane przez nas usługi są szczególnie atrakcyjne dla osób mających ograniczoną ilość czasu oraz tych, u których występują problemy z poruszaniem się. Rekonwalescencja chorych w domu może być bardziej komfortowa i skuteczna niż w warunkach szpitalnych- Pogotowie Pielęgniarskie ułatwi Tobie lub Twoim bliskim powrót do zdrowia np. po operacji lub zabiegu. Jeżeli nie masz pewności jaka forma opieki będzie dla Ciebie najlepsza zadzwoń, a nasza pielęgniarka zaproponuje optymalne rozwiązania. W kwestiach zdrowia zaufaj profesjonalistom. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce oferta pacjentów.

Firmom i placówkom oświaty oferujemy między innymi kursy pierwszej pomocy oraz dyżury w ambulatorium. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce oferta dla firm.