Kroplówki

Kroplówka w domu pacjenta

Więcej

Cewnikowanie
pęcherza

Założenie, wymiana lub usunięcie cewnika urologicznego

Więcej

Zastrzyki

Zastrzyki w domu

Więcej

Zdejmowanie
szwów

Usuwanie szwów w domu pacjenta

Więcej

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Pielęgniarka środowiskowa

Pogotowie Pielęgniarskie oferuje całodobowe usługi pielęgniarek środowiskowo rodzinnych oraz położnych środowiskowych na terenie Trójmiasta i okolic.

Pielęgniarka środowiska diagnozuje, leczy i edukuje w domu pacjenta. Chorny nie musi odwiedzać gabinetu żeby skożystać z pomocy pielęgniarskiej – może zamówić wizytę domową. W pogotowiu pielęgniarskim oferujemy całodobową, kompleksową, domową pomoc pielęgniarską. Nasza pielęgniarka pomoże Państwu w nowej, nagłej sytuacji lub przygotowuje do dalszej samoopieki i samopielęgnacji. W razie potrzeby pomożemy w zorganizowaniu wizyty domowej lekarza, fizjoterapeuty, psychologa albo dietetyka. W ramach oferowanej przez nas opieki pielęgniarskiej pacjent może otrzymać np. zastrzyk albo kroplówkę. Pielęgniarka środowiskowa z naszego pogotowia może również wykonać cewnikowanie pęcherza u mężczyzn i kobiet (cewnik Foleya). Chorzy mogą liczyć także na zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze takie jak: zmiana opatrunku i leczenie trudno gojącej się rany (np. stopa cukrzycowa), zdjęcie szwów czy lewatywa. Świadczymy też pomoc w zakresie pielęgnacji stomii i stawiania baniek. Wykonujemy wizyty domowe u pacjentów poddanych kwarantannie lub izolacji. Ponadto oferujemy teleporady, ale kładziemy nacisk na spotkania twarzą w twarz podczas, których pielęgniarka środowiskowa ma możliwość nie tylko przeprowadzić wywiad, ale również zbadać pacjenta. Wizyta domowa nierzadko pozwala rozpoznać i skorygować problemy opiekuńcze w domu pacjenta – np. profilaktyka przeciwodleżynowa. Chętnie pomagamy obcokrajowcom – nasze pielęgniarki porozumiewają się w różnych językach. Pielęgniarki środowiskowe z pogotowia pielęgniarskiego pomagają chorym w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. W uzasadnionych sytuacjach dojeżdżamy do pacjentów w Rumi, Redzie i Wejherowie. Decydując się na domowe usługi pielęgniarskie oszczędzasz czas, zapewniasz sobie komfort i zmniejszasz ryzyko transmisji chorób zakaźnych. Wieloletnie doświadczenie ułatwia nam szybkie rozpoznawanie potrzeb pacjentów. Dotychczas zaufały nam tysiące chorych i rodzin. Poniżej znajduje się lista wybranych usług pielęgniarskich.

Zakres usług pielęgniarskich wykonywanych w domu pacjenta:

Jak skorzystać z pomocy pielęgniarki środowiskowej?

Zamówienie wizyty pielęgniarki środowiskowej polega na zgłoszeniu telefonicznym – 604  238 471. Najlepiej jeżeli pomoc zamawia sama osoba zainteresowana – ona zazwyczaj lepiej potrafi opisać swój stan zdrowia. Przyjmujemy również zgłoszenia od rodziny, opiekunów, przyjaciół osób chorych. Zawsze staramy się aby wizyta pielęgniarki środowiskowej odbyła się niezwłocznie, ale czasami pacjentów jest tak wielu, że dojazd do domu pacjenta jest możliwy w następnym dniu. Nasza pomoc pielęgniarska dostępna jest 24/7. Inaczej niż pielęgniarka POZ – przyjdziemy do Ciebie do domu w czasie zdecydowanie krótszym niż 72 godziny oraz poza godzinami pracy przychodni, również w dni wolne od pracy.

Pielęgniarka środowiskowa czy opieka długoterminowa?

Opieka długoterminowa albo paliatywna również jest oferowana przez nasze pielęgniarki środowiskowe. Za opiekę długoterminową uznajemy udzielanie pomocy pielęgniarskiej przez okres dłuższy niż 14 dni. Długoterminowo leczymy np. pacjentów z ranami chronicznymi, oddychających za pomocą respiratora, karmionych przy pomocy zgłębnika żołądkowego itd. Opieki paliatywnej, np. w formie hospicjum domowego udzielamy osobom umierającym, które nie wrócą do zdrowia a pomaganie im polega na zapewnieniu jak najlepszej jakości życia. 

Przeczytaj też: na czym polega opieka paliatywna.