Kroplówki

Kroplówka w domu pacjenta

Więcej

Cewnikowanie
pęcherza

Założenie, wymiana lub usunięcie cewnika urologicznego

Więcej

Zastrzyki

Zastrzyki w domu

Więcej

Zdejmowanie
szwów

Usuwanie szwów w domu pacjenta

Więcej

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kroplówka nawadniająca

Ile wody jest w ustroju?

Organizm ludzki składa się z wody (tlenek wodoru, H20) w około 60%, oznacza to, że dorosła osoba o masie 70 kg ma jej w sobie aż 42 kg. Na zawartość wody w organizmie wpływa wiele różnych czynników np.: płeć, wiek, poziom tkanki tłuszczowej. Ciała mężczyzn zazwyczaj zawierają więcej wody niż kobiet, organizmy noworodków mogą składać się z wody w aż 90%, a nawodnienie organizmu u osób otyłych jest zazwyczaj znacznie obniżone. Woda występuje we wszystkich tkankach, ale jej dystrybucja jest różna np.: krew, płuca i kości zawierają odpowiednio 92%, 83% i 31% wody.

Funkcja wody w organizmie

Woda spełnia wiele różnych funkcji- przede wszystkim jest środowiskiem przemian biochemicznych warunkujących podtrzymanie podstawowych procesów życiowych organizmu. Tlenek wodoru pełni również funkcję transportową, pochłania energię podczas np. upadku, działa jak smar i odpowiada za termoregulację. Podczas zwiększonego wysiłku fizycznego albo upału organizm zwiększa wydzielanie potu broniąc się przed przegrzaniem i udarem cieplnym.

Kroplówka w domu

Doskonałe pielęgniarki

Empatyczny personel z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Szybki dojazd do pacjenta

Bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę domową w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Bez wychodzenia z domu

Ty zostań w domu. My przyjedziemy do Ciebie. Twoja wygoda jest naszym priorytetem.

Bezpieczeństwo


Zabieg poprzedzony jest wywiadem i badaniem. Zachowujemy standardy ambulatoryjne.

Objętość kroplówki Cena usługi
Do 250 ml 200 zł
Do 500 ml 250 zł
Do 1000 ml 300 zł
Rodzaj kroplówki Cena usługi
Kroplówka przeciwgorączkowa 200 zł
Kroplówka przeciwbólowa 200 zł

Komu może grozić przegrzanie?

Wysoka temperatura otoczenia może być szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, otyłych. Osoby starsze często ubierają się zbyt ciepło, ze względu na problemy z poruszaniem nie przywiązują dostatecznej uwagi do wietrzenia mieszkań, zdarza się, że zapominają albo po prostu nie mają ochoty pić. Niektóre choroby (szczególnie układu sercowo- naczyniowego, np. nadciśnienie) i leki (np. diuretyki) przyjmowane przez seniorów mogą mieć niekorzystny wpływ na gospodarkę wodną organizmu. Dlatego podczas upałów należy poświęcić szczególną uwagę wszystkim, których samodzielność może być ograniczona (dzieci, seniorzy). Osoby o zwiększonej zawartości tkanki tłuszczowej również powinny zachować czujność podczas upałów- tłuszcz stanowi barierę utrudniającą dystrybucję wody. Aby nie dopuścić do przegrzania organizmu podczas upałów należy dużo pić. Nie przebywać bez potrzeby na słońcu, wybierać miejsca zacienione i zawsze mieć przy sobie wodę do picia.

Kroplówka na odwodnienie

Podczas upałów można rozważyć podanie kroplówki szczególnie w przypadku osób starszych, leżących, u których występują problemy z przyjmowaniem płynów drogą pokarmową. Początki odwodnienia organizmu mogą sugerować np.: skąpe oddawanie moczu (oliguria), utrata elastyczności skóry (skóra plastelinowata), uczucie suchości w ustach, suchość gałek ocznych (woda jest wypacana). Silne odwodnienie organizmu może się objawiać splątaniem i przyśpieszoną akcją serca (tachykardia). Kroplówka nawadniająca zawiera elektrolity, najważniejszy to sód (Na+, kroplówka z NaCl), który jest podstawowym czynnikiem odpowiedzialnym za prawidłowe nawodnienie ustroju (pomaga zatrzymać wodę w organizmie). Należy pamiętać, że zaburzenie gospodarki wodnej organizmu może przebiegać bez zmian w osmolarności albo z zagęszczeniem lub rozrzedzeniem płynów ustrojowych, dlatego dokładny skład infuzji dożylnej należy dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Kroplówka z dojazdem do Pacjenta

W trosce o zdrowie i wygodę naszych pacjentów oraz ich opiekunów oferujemy możliwość podania kroplówki nawadniającej w domu pacjenta.