• 10% rabatu na usługi pielęgniarskie
  • opieka długoterminowa w domu pacjenta
  • wypożyczalnia sprzętu medycznego
  • darmowa wizyta pielęgniarki w domu

Kroplówki Gdańsk, Gdynia, Sopot

Wlewy dożylne

Kroplówka (kroplowy wlew dożylny, infuzja dożylna) polega na dożylnym podaniu płynu, który może zawierać różne substancje lecznicze lub/i odżywcze. Wlew kroplowy najczęściej stosowany jest w celu szybkiego nawodnienia pacjenta, wyrównania gospodarki wodno-elektrolitowej lub kwasowo-zasadowej. Niektóre leki muszą być podawane w formie kroplówki. Zabieg można wykonać także w celu efektywnego podania składników pokarmowych, witamin czy makro- i mikroelementów (np. glukoza, witamina C, magnez, aminkowasy). Dożylne podanie substancji zapewnia ich pełną dostępność dla organizmu- bez strat związanych z wchłanianiem z przewodu pokarmowego. Jednocześnie infuzja dożylna zmniejsza ryzyko powikłań ze strony układu pokarmowego.

Wlew kroplowy bywa stosowany przy zatruciu alkoholowym, w medycynie estetycznej i kosmetologii (np. odżywienie skóry i włosów), przez spotrowców w okresie zwiękoszonego wysiłku fizycznego i w terapii chelatującej. W zależności od objętości przetaczanego płynu zabieg trwa od 30 minut do kilku godzin. Pielęgniarka podłącza kroplówkę za pomocą wenflonu lub igły wprowadzonej do żyły pacjenta.Wlewy kroplowe stosowe są głównie w lecznictwie zamkniętym (np. szpital), ale dzięki naszej ofercie stają się dostępne dla szerszej grupy odbiorców. Możliwość przeprowadzenia wlewu kroplowego w warunkach domowych ogranicza stres pacjenta oraz pozwala zaoszczędzić czas związany z wizytą na pogotowiu lub w szpitalu.

Wielu pacjentów odczuwa obawę przed założeniem wenflonu. Poniżej prezentujemy technikę zakładania wkłucia dożylnego, które służy do podawania kroplówki.