Kroplówki

Kroplówka w domu pacjenta

Więcej

Cewnikowanie
pęcherza

Założenie, wymiana lub usunięcie cewnika urologicznego

Więcej

Zastrzyki

Zastrzyki w domu

Więcej

Zdejmowanie
szwów

Usuwanie szwów w domu pacjenta

Więcej

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kroplówka na kaca

Zatrułeś/aś się alkoholem i potrzebujesz szybkiej pomocy? Szukasz wsparcia dla bliskiej osoby, która nie może sobie poradzić z alkoholem? Nie ważne czy to „zwykły kac” czy dłuższy ciąg. Dobrze trafiłeś – oferujemy bezpieczne przeprowadzenie kroplówki na kaca w domu. Detoks polega na podawaniu kroplówek zawierających elektrolity, glukozę, witaminy i inne dobierane indywidualnie leki. Terapia dożylna zmniejsza objawy kaca, normalizuje pracę narządów i ułatwia powrót do normalności. Jeżeli jesteś uzależniony to z pewnością wiesz, że nie unikniesz objawów zespołu abstynencyjnego, ale jeżeli chcesz to pomogę Ci się z nim zmierzyć.

Walka z uzależnieniem wymaga psychoterapii, na którą powinieneś się udać, gdy wytrzeźwiejesz. Problem alkoholowy dotyka ludzi ze wszystkich grup społecznych, nie musisz się wstydzić – zadzwoń i sprawdź jak mogę Tobie pomóc. Walcz o siebie i swoje życie, nie pozwól żeby alkohol Cię zniszczył.

Co to jest kac

Kac (veisalgia, zatrucie alkoholem) to zespół objawów, spośród których najczęstsze to: złe samopoczucie, apatia, ból głowy, pragnienie, nudności, brak łaknienia, zaburzenia pracy serca i drgawki. Bezpośredni mechanizm odpowiedzialny za wywołanie wymienionych objawów nie jest jasny. Alkohol wpływa na wiele szlaków metabolicznych, dlatego występowanie kaca może wynikać ze złożenia kilku czynników, z których prawdopodobnie najistotniejsze to odwodnienie (zahamowanie działania wazopresyny), wahania glikemii, zatrucie aldehydem octowym i pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego. Do objawów kaca przyczyniają się również inne niż etanol substancje obecne w napitkach pochodzących z fermentacji. Kobiety zazwyczaj są bardziej podatne na działanie alkoholu, ich organizm z reguły charakteryzuje się większą zawartością tkanki tłuszczowej, a zatem mają w ciele mniej wody niż mężczyźni. Uboższy rezerwuar wody i wynikająca z tego większa podatność na zaburzenia gospodarki wodno – elektrolitowej mogą być odpowiedzialne za podwyższoną wrażliwość kobiet na alkohol w stosunku do mężczyzn. Dodatkowo kobiecy organizm zawiera mniej enzymu rozkładającego alkohol.

Kroplówka na kaca, na czym polega odtrucie alkoholowe

Jednym ze sposobów na złagodzenie skutków zatrucia etanolem zawartym w napojach alkoholowych i przyspieszenie rekonwalescencji jest podanie kroplówki zawierającej np. elektrolity (potas, sód, magnez, wapń itd.), glukozę, witaminę C, witaminy z grupy B (np. B1, B12) . Infuzja może zawierać również insulinę oraz leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne lub uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe. Skuteczność terapii zależy od indywidualnych predyspozycji i stanu chorego, a w niektórych przypadkach podanie kroplówki może wymagać zlecenia lekarza. Opisana metoda nie jest sposobem na walkę z uzależnieniem. Główne zalety kroplówki na kaca to:

 • nawodnienie,
 • przyspieszenie wydalania toksyn,
 • zastrzyk energii,
 • zmniejszenie stresu,
 • przyspieszenie powrotu do sił,
 • ułatwienie zasypiania,
 • uspokojenie emocji.

Odtrucie alkoholowe nie służy leczeniu uzależnienia (alkoholizm), które leczy się poprzez psychoterapię.

Kroplówka w domu

Doskonałe pielęgniarki

Empatyczny personel z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Szybki dojazd do pacjenta

Bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę domową w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Bez wychodzenia z domu

Ty zostań w domu. My przyjedziemy do Ciebie. Twoja wygoda jest naszym priorytetem.

Bezpieczeństwo


Zabieg poprzedzony jest wywiadem i badaniem. Zachowujemy standardy ambulatoryjne.

Cena kroplówki na kaca Gdańsk

Składnik Cena usługi
Do 500 ml
Do 1000 ml
Do 1500 ml

Zatrucie alkoholowe

W zależności od dawki i czasu stosowania, alkohol może wywierać odmienne skutki fizjologiczne na organizm (uspokajać lub pobudzać). Krótkotrwale, w umiarkowanej dawce zażywany etanol w pierwszej kolejności np. nasila wydalanie moczu i obniża ciśnienie tętnicze (hamowanie wazopresyny), z drugiej strony przewlekłe nadużywanie alkoholu trwale pobudza układ współczulny i zatrzymuje wydalanie moczu, wywołuje tachykardię i podnosi ciśnienie. U osób będących w ciągu alkoholowym pobudzenie autonomicznego układu nerwowego jest częściowo „maskowane” przez spożywanie kolejnych dawek etanolu. Zmniejszenie dawki alkoholu podczas ciągu pozwala na rozwinięcie objawów wynikających z pobudzenia autonomicznego układu nerwowego. Tuż po spożyciu alkohol wywołuje krótkotrwałą euforię, która przekształca się w depresję podczas długotrwałej konsumpcji. Wówczas „dopijanie pozwala kontrolować” nieprzyjemne objawy psychofizyczne przedawkowania jednocześnie utrudniając alkoholikowi przerwanie ciągu (błędne koło). Ciąg alkoholowy wyczerpuje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Wnikliwy wywiad i badanie pacjenta pomagają ocenić stan jego zdrowia i dobrać najlepszą terapię odtruwającą.

Kroplówka na kaca w domu

Kroplówka na kaca i odtrucie alkoholowe (detoks, detox) to bardzo podobne zabiegi, które można przeprowadzić w domu chorego. Główna różnica w stosowaniu tych zwrotów wynika z informacji na temat stanu zdrowia pacjenta, które zbierane są podczas wywiadu. O kroplówce na kaca zazwyczaj mówimy w przypadku osób, które incydentalnie zatruły się alkoholem. Termin odtrucia alkoholowego najczęściej stosujemy w przypadkach związanych z nadmierną konsumpcją alkoholu i pozostawaniem w stanie upojenia przez dłuższy czas (tzw. ciąg alkoholowy). Do zminimalizowania objawów kaca u osób, które jednorazowo zatruły się alkoholem spożytym w nadmiernej ilości np. do kolacji dzień wcześniej przeważnie wystarczy jedna sesja kroplówek. W przypadku osób, które pozostawały w ciągu alkoholowym konieczne może być zastosowanie kilku wizyt domowych – w zależności od nasilenia objawów. Terapia dożylna stosowana w przypadku osób uzależnionych ma na celu złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego oraz ułatwienie przerwania ciągu alkoholowego. Alkoholik musi się liczyć z ryzykiem wystąpienia majaczenia alkoholowego podczas odstawiania alkoholu, niezależne od tego czy poddał się detoksowi. Nie powinno to jednak powstrzymać go od walki z uzależnieniem. Udostępnienie odtruwania w warunkach domowych ma za zadanie zwiększyć dostępność usługi dla szerszego grona pacjentów.

Wybierając kroplówkę na kaca w domu zyskujesz między innymi:

 • wygodę,
 • oszczędność czasu,
 • gwarancję dyskrecji,
 • pełną atencję personelu.

Przyjadę na odtruwanie do każdego pacjenta terenie Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot).

JAK PRZEBIEGA ODTRUCIE ALKOHOLOWE W DOMU

Na wizytę domową do chorego przyjeżdża pielęgniarka. Kroplówkę rozpoczynamy badaniem pacjenta i wywiadem medycznym. Przed rozpoczęciem odtruwania upewniamy się między innymi, co do chorób przewlekłych i leków przyjmowanych przez osobę przystępującą do detoksu. Interesują nas również wszystkie ewentualne urazy, których ostatnio doznał pacjent. Badamy np. ciśnienie tętnicze oraz poziom alkoholu w organizmie chorego. Następnie pacjent otrzymuje kroplówki o składzie dopasowanym do jego zdrowia. W zależności od potrzeb pacjenci mogą otrzymywać również zastrzyki domięśniowe lub tabletki. Osoby uzależnione od alkoholu otrzymują zalecenie rozpoczęcia psychoterapii oraz są informowani o możliwości wystąpienia zespołu abstynencyjnego. W zależności od indywidualnych potrzeb i postępów w powrocie do zdrowia detoks może trwać od jednego do kilku dni. Niektórym osobom kończącym ciąg alkoholowy zalecamy leczenie w ośrodku stacjonarnym. Odtruwanie domowe zapewnia pacjentowi spokój i poprawia pojawiając tym samym nie tylko komfort fizyczny, ale również psychiczny.

Podczas kroplówka na kaca pacjent może np. nie wchodzić ze swojego łóżka albo wygodnie odpoczywać na tarasie.

Pogotowie kacowe Gdańsk, Gdynia, Sopot

Każdy moment jest dobry na przerwanie ciągu, rozpoczęcie walki z nałogiem i powrót do życia w trzeźwości. My zawsze jesteśmy gotowi do pomocy (24/7), nie szukaj wymówek – zadzwoń i poproś o wsparcie już teraz. Detoks nie sprawi, że stracisz ochotę na alkohol. Odtrucie pomoże ograniczyć fizyczne skutki nadużywania alkoholu, ale raczej nie uda Ci się nie odczuć objawów zespołu odstawiennego – musisz być na niego przygotowany. Żeby wytrwać w trzeźwości będziesz musiał mieć silną wolę i nauczyć się żyć z uzależnieniem np. poprzez psychoterapię.

Alkoholiku nie będzie Ci łatwo, ale jeżeli nie spróbujesz to Ci się nie uda. Inni dali radę, też było im bardzo ciężko, ty również możesz to zrobić.

Drodzy pacjenci, jesteśmy dla was. Niestety z przyczyn obiektywnych nie zawsze możemy dojechać natychmiast, kiedy nas najbardziej potrzebujecie. Dlatego jeżeli wasza sprawa jest pilna, a my akurat pomagamy komuś innemu to rozważnie skorzystanie z detoksu w ivdrip.pl

Kiedy rozpocząć kroplówkę na kaca?

Im szybciej tym lepiej. Zalecam żebyś przestał spożywać alkohol, na co najmniej 12 godzin przed pierwszą wizytą. Odtrucie będzie skuteczniejsze, jeśli w twoim organizmie nie będzie już alkoholu. Obecność etanolu uniemożliwi mi podanie Ci niektórych leków. Jeżeli będziesz pijany to nie odczujesz łagodzącego działania kroplówek. Polecam skorzystanie z kroplówek przed wykonaniem wszywki alkoholowej.

Majaczenie alkoholowe

Biała gorączka, łac. delirium tremens to zespół gwałtownych objawów, występujących w związku ze zmniejszeniem ilości spożywanego alkoholu przez osobę uzależnioną (zespół odstawienny, abstynencyjny). Ryzyko wystąpienia i nasilenie objawów zależy wprost proporcjonalnie od ilości i czasu nadużywania alkoholu. Szacuje się, że około 50% alkoholików rozwinie zespół majaczeniowy przerywając ciąg alkoholowy.

W badaniu podmiotowym najczęściej obserwujemy ogólne złe samopoczucie, zaburzenia świadomości (dezorientacja w miejscu, czasie i przestrzeni), niepokój, halucynacje, bezsenność. W badaniu przedmiotowym zazwyczaj występują: częstoskurcz serca (tachykardia) oraz nadciśnienie (hipertensja), przecukrzenie (hiperglikemia), drżenie mięśni, podwyższoną temperaturę ciała i potliwość. Zaburzenia elektrolitowe wywołane przez alkohol mogą doprowadzić do zatrzymania krążenia i śmierci. Chronicznym alkoholikom często towarzyszy marskość wątroby i trzustki, polineuropatia. Alkoholowy zespół abstynencyjny najczęściej występuje po 2- 3 dniach od odstawienia alkoholu i może utrzymywać się przez kilka kolejnych dni.

Majaczenie alkoholowe może stanowić zagrożenie dla życia, dlatego ważne jest szybkie podjęcie leczenia, które polega na łagodzeniu objawów i przeciwdziałaniu poważniejszym powikłaniom. Odtrucie w warunkach domowych opiera się w głównej mierze na stosowaniu terapii dożylnej (krystaloidy, witaminy z grupy B). W warunkach domowych rzadziej stosowane są benzodiazepiny (np. relanium) lub haloperydol.

Napad toniczno - kloniczny, padaczka alkoholowa?

Jednym z bardziej dokuczliwych powikłań, które mogą wystąpić u alkoholików są duże uogólnione napady drgawek. Napad toniczno – kloniczny objawia się bezwładnymi ruchami kończyn i głowy, które poprzedzone są gwałtownym, silnym skurczem mięśni powodującym wyprężenie ciała (odgięcie głowy, wyprost kończyn, szczękościsk) i utratą przytomności. Z reguły nic nie przepowiada wystąpienia napadu. Przyczyna występowania napadów drgawkowych u alkoholików nie została wyjaśniona. Różne hipotezy zakładają, że mogą one być związane z zaburzeniami gospodarki elektrolitowej, neurotransmiterów, bezsennością, atrofią i przewodnieniem mózgu, wahaniami progu drgawkowego. Prawdopodobnie ryzyko wystąpienia napadu rośnie wraz z nakładaniem się czynników krytycznych determinowanych przez nadużywanie alkoholu.

Podłoże napadów drgawkowych u alkoholików nie ma nic wspólnego z etiologią napadów epilepsji, jednak napady te wyglądają podobnie – stąd potoczna nazwa padaczka alkoholowa.