mgr pielęgniarstwa Agnieszka Staniszewska

Podczas pandemii wzrosła liczba pacjentów korzystających z usług medycznych we własnym domu. Zjawisko zwiększonej popularności domowych usług medycznych może być związane z:

  1. Dostęp do publicznego systemu ochrony zdrowia bywa utrudniony (gwałtowny, duży wzrost obciążenia i tak niewydolnego sektora).
  2. Nadmierna obawa pacjentów o możliwość zakażania się koronawirusem w szpitalu.
  3. Potencjalne niedogodności związane ze zwiększonym reżimem sanitarnym – dystans społeczny, testy na COVID- 19, brak możliwości odwiedzin w szpitalu.
  4. Wydłużenie kolejek związane z reżimem epidemicznym i wzrostem liczby pacjentów.

Wcześniej, z domowych usług pielęgniarskich korzystały głównie osoby mające trudności w samodzielnym poruszaniu się lub ze złymi doświadczeniami z wcześniejszych wizyt w szpitalach, przychodniach (np. nieuprzejmy personel) oraz Ci, którzy cenią sobie wygodę i oszczędność czasu. Aktualnie, coraz częściej prywatnych usług medycznych poszukują pacjenci, którzy wcześniej korzystali jedynie z publicznego sektora ochronny zdrowia. Pandemia zmienia świadomość społeczeństwa na temat wad i zalet „darmowej” i „odpłatnej” opieki zdrowotnej. Coraz szersze grono pacjentów postanawia „prywatnie” skorzystać z domowych usług pielęgniarskich. Przewidujemy, że znaczna część pacjentów nie tylko zostanie z nami po ustąpieniu pandemii, ale przekona do naszej oferty swoich bliskich i przyjaciół.

Zobacz jakie usługi pielęgniarskie możemy Ci zaoferować. Wizytę domową zamów telefonicznie i sam przekonaj się, jakie to proste.

Pomoc pielęgniarska w Trójmieście

Ze względu na bardzo dużą ilość pacjentów nie zawsze możemy „od ręki” pomóc wszystkim. Dlatego podajemy linki do sprawdzonych dostawców usług medycznych z Gdańska, Gdyni i Sopot.

Jakie szybko zrealizujemy twoją wizytę domową

Każdy pacjent jest dla nas ważny. Na Twoją wizytę domową przejdziemy punktualnie, w ustalonym podczas zgłoszenia telefonicznego czasie. Jeżeli chcesz to usługi możesz zamawiać z wyprzedzeniem albo tego samego dnia.

< Poprzedni artykuł Następny artykuł >