Pogotowie kacowe powstało aby pomóc osobom, które borykają się z objawami zatrucia alkoholowego. Z alkoholu należy korzystać z rozsądkiem – nie wolno się upijać! Jednak jeżeli z jakiegoś powodu sporzyliście niewłaściwą dawkę etanolu i chcecie pozbyć się dręczącego kaca to wystarczy wezwać pogotowie kacowe. Nowy Rok (pierwszy stycznia) to dzień, w którym wielu chorych cierpi na kaca w następstwie szampańskiej zabawy sylwestrowej. Dlatego zastanów się czy chcesz spędzić pierwsze święto w roku pod kroplówką. Prawdopodobnie lepiej będzie jak wypijesz o jedną lampkę szampana mniej a rano obudzisz się bez nudności i wymiotów czy bólu głowy.
Co to jest pogotowie kacowe
Pogotowie pielęgniarskie oferuje usługę pogotowia kacowego, która polega na podaniu kroplówek na kaca. W razie potrzeby proponujemy też przeprowadzenie odtrucia alkoholowego w domu – u pacjenta. Nie musisz dłużej się męczyć, czekając aż kac sam przeminie. Nasza pielęgniarka przyjedzie do Twojego domu żeby podać Ci zestaw indywidualnie dobranych leków, które łagodzą objawy zatrucia alkoholowego, przyspieszają regenerację organizmu i powrót do normalności. Oferowany przez nas detoks w domu jest usługą typu premium. Alternatywnie możesz udać się do szpitala i liczyć, że tam otrzymasz pomoc. Z nami ograniczysz kaca do minimum albo przerwiesz ciąg alkoholowy i rozpoczniesz psychoterapię bez wychodzenia z domu!
Noworoczne pogotowie kacowe
Nowy Rok to szczególny dzień, w którym bardzo wiele osób cierpi na objawy zatrucia alkoholowego, które są konsekwencją szampańskiej zabawy sylwestrowej. Dlatego jeżeli wraz z grupą znajomych planujecie zabawę do rana to pamiętajcie aby korzystać z alkoholu z rozsądkiem albo z wyprzedzeniem zarezerwować wizytę pogotowia kacowego. Zamawiając wlewy grupowe można znacznie obniżyć jednostkowy koszt kroplówki.
Gdzie dojeżdża pogotowie kacowe
Pogotowie kacowe działa głównie na terenie Trójmiasta. W miarę możliwości staramy się dojeżdżać do pacjentów z tzw. małego Trójmiasta (Rumia, Reda, Wejherowo) oraz całego województwa pomorskiego. Jeżeli pacjent mieszka daleko od Gdańska i nie możemy do niego szybko przyjechać to staramy się znaleźć inną firmę, która może pomóc. Np. na półwyspie helskim kroplówkę z dojazdem oferuje drwlew.pl.
Co zawierają kroplówki na kaca
Przed kroplówką przeprowadzamy wywiad medyczny i badamy pacjenta. Nie ma uniwersalnej terapii, leczenie zawsze trzeba dostosować indywidualnie. Najczęściej na kaca / zatrucie alkoholowe przetaczamy kilka kroplówek nawadniających i wlewów witaminowych. W razie potrzeby stosujemy leki przeciwwymiotne i uspokajające – stosownie do indywidualnych potrzeb.
Ile trwa odtrucie alkoholowe
Objawy kaca najczęściej ustępują samoczynnie po około dobie. Detoks od alkoholu trwa od kilku do kilkunastu godzin. Tempo regeneracji zależy od wielu czynników. Terapia dożylna oferowana przez pogotowie kacowe może przynieść ulgę. Jednak przyjęcie kroplówki nie oznacza, że wszystkie objawy natychmiast ustąpią. Szczególnie osoby regularnie nadużywające alkoholu i pozostające w stanie upojenia przez dłuższy czas mogą potrzebować kilku dni i wielu kroplówek zanim poczują się dobrze.
Co po detoksie
Jeżeli zatrułeś się alkoholem to pewnie powinieneś zastanowić się czy i w jakich okolicznościach zdarzało się to wcześniej. Być może powinieneś porozmawiać z terapeutą uzależnień zanim dojdzie do uzależnienia. Psychoterapeuta pomoże Ci nauczyć się kontrolować trudne sytuacje. Będziesz mógł rozpoznawać i unikać czynników indukujących spożywanie alkoholu. Pamiętaj, że pijąc narażasz nie tylko swoje zdrowie, ale również narażasz na szwank dobro bliskich Ci osób.
Jeżeli dojdziesz do wniosku, że masz problem z alkoholem (to nie wstyd) – wtedy terapia nauczy Cię żyć z uzależnieniem od alkoholu nie spożywając go. Prawdopodobieństwo, że sam poradzisz sobie z uzależnieniem jest praktycznie zerowe. W związku z tym nie czekaj, nie wstydź się – poproś o pomoc.
Podsumowanie
Kategorycznie nigdy nie nadużywaj alkoholu ponieważ możesz się uzależnić. Jeżeli kac jest nie do zniesienia możesz go złagodzić wzywając pogotowie kacowe. Kroplówki wyrównują gospodarkę wodno-elektrolitową, uzupełniają witaminy, nawadniają i hamują wymioty. Wlewy dożylne to prawdopodobnie najlepszy sposób walki z kacem. Domowe sposoby na kaca nie zawsze są skuteczne.